מתי לחגוג יום הולדת בחורף? בקיץ? בחופש? בסופ”ש?
  • 0 comments

רבים מתקשרים ומתייעצים איתי מתי לחגוג את יום ההולדת, בחורף? בקיץ? באמצע השבוע? בסופ”ש? בחופש? אז תרשו לי לשתף אתכם בכמה תובנות שנחשפנו אליהן אחרי שערכנו אלפי ימי הולדת ועשינו אין ספור סטטיסטיקות על הנתונים שאספנו בפינקי פו. ההמלצות הן לא עבור המשפחות שלכם והחברים הטובים שלכם, שהם בכל מקרה בטוח יבואו מתי שתזמינו, אלא אם אתם רוצים לדעת כיצד החברים מהגן/ מכיתה ינהגו.

 

יש סה”כ 365 ימים בשנה ואנחנו די הרבה תושבים, לכן, בכל יום יש ימי הולדת. ישנה דעה רווחת שלא כדאי לחגוג בחורף – אז זהו, שזה לא נכון – מאוד כדאי לחגוג בחורף. הורים מחפשים מה לעשות עם ילדיהם אחה”צ ובמיוחד בחורף כשהאפשרויות מוגבלות. כשתערכו יום הולדת בחורף הורים יגידו לכם תודה רבה ויביאו את הילדים שלהם.

ימי הולדת באמצע שבוע – מומלץ בחם לערוך הפעלה באמצע שבוע מאותה סיבה, הורים מחפשים פתרונות לשעות אחה”צ. בדקו איזה יום פנוי מחוגים וערכו בו את החגיגה.

 

ימי הולדת ביום שישי – אפשר לערוך ימי הולדת ביום שישי, עדיף לסיים את החגיגה עד 18:30, כיוון שיש הרבה משפחות שאוכלות יחד ארוחת ערב. ע”מ שלא יבואו לקחת את הילדים באמצע החגיגה, סיימו אותה מוקדם יחסית. בשנים האחרונות החלה מגמה לחגוג ימי הולדת ביום שישי מיד בסיום הלימודים – השעה הזאת מומלצת מאוד, אך לא לילדים צעירים שעדיין ישנים בצהריים.

 

ימי שבת – ימי שבת נחלקים לשעות הבוקר ואחה”צ. אנשים אוהבים לבלות ולטייל בימי שבת לכן לא מומלץ לערוך הפעלה בשעות הבוקר, ובמיוחד לא בימי האביב כיוון שאם החגיגה תתקיים בשבת חמימה אחרי מספר ימי גשם, משפחות רבות תבחרנה לטייל במקום להגיע ליום ההולדת. אם בחרתם לערוך בשבת את החגיגה, מומלץ להתחיל אותה בשעות אחה”צ כדי שמשפחות שבחרו לטייל יוכלו להגיע.

 

חופשים – ילדים שנולדו בחנוכה, פסח ובחופש הגדול, לרב נוהגים לחגוג להם לא בתאריך ואפילו לא בחודש שהם נולדו בו. הרשו לי לשבור מיתוס, ימי הולדת בחופשים זוכים לפופולאריות ולביקור של כמעט כל החברים. מדוע? כיוון שהחופשים ארוכים, ההורים מוציאים הון על בידור ותעסוקה לילדים ואם תחליטו לחגוג את החגיגה בחופש, הם יבואו בשמחה ויודו לכם על כך. חשוב לתכנן מראש ויחסית מוקדם (תנו התראה, לפחות חודש מראש ותציינו שאתם יודעים שזה חופש ולכן אתם מודיעים הרבה זמן לפני, כדי שיתארגנו להגיע) כדי שהם יוכלו לתכנן את החופש ולהכניס את החגיגה כחלק מהפעילות המתוכננת שלהם בחופש. בררו אם מישהו מהמוזמנים טס לחו”ל ובמידה והוא חשוב, תכננו את התאריך כדי שיוכל להגיע.

 

עוד מילה לגבי החופש הגדול – המון הורים בוחרים להקדים לילדי יולי ואוגוסט את יום ההולדת למאי ויוני, מה שיוצר עומס ימי הולדת כיוון שגם ילדי מאי ויוני חוגגים ובנוסף יש את מסיבות סוף השנה. למעשה נוצר מצב שכמעט כל שלושה ימים יש יום הולדת בגן מה שממאיס על הילדים את החגיגה וגורם לזילות ימי ההולדת ולתחושת החגיגה. הילד שלכם בחר להגיע לעולם ביום מיוחד שאותו אתם מציינים בשמחה ובאהבה רבה, כבדו אותו ואת היום שלו.

 

בחרתם תאריך, שריינתם הפעלה, מה עכשיו? חשוב מאוד לשלוח הודעה להורי הילדים שישמרו את התאריך. אל תחכו לרגע האחרון. גם אם נראה לכם שזה מוגזם לשלוח חודש מראש הזמנה. כדאי לחסוך את מפח הנפש שלכם ושל ילדכם כשתגלו שמישהו שלח הודעה על תאריך שסגרתם מזמן יום לפני שתיכננתם לשלוח את שלכם. איך מודיעים? זה תלוי בהתנהלות של ההורים אצלכם. ניתן לשלוח מייל, לתלות בכניסה לגן/כיתה,  להחליט על לוח שנה און ליין.

והכי חשוב- אל תשכחו שהחגיגה היא בשביל ילדכם, תהיו איתם בהפעלה, תתמוגגו , תצחקו ובעיקר תראו איך הם גדלו בשנה.

שיהיו רק שמחות והרבה!

Share Social

About the Author: נורית גאון
נורית גאון, למדה חינוך, עבדה בהטמעת מערכות מידע. החליטה שהחיים קצרים בשביל לבזבז אותם על שטויות. הקימה את פינקי פו בשנת 2006 . נשוא לירדן ומאז הקמת פינקי פו הצטרפו למשפחתם יואב, שירה ואופיר. גרה במושב אביחיל ומשמשת כחברת ועד פעילה. מתנדבת בעמותת יונסטרים המעודדת יזמות בבני נוער. מנהלת מעגל עיסקי בהתנדבות המעודד נשים לנהל עסקים.