מה מומלץ להגיש לילדים לאכול בימי הולדת
  • 0 comments

הכנתם רשימת מוזמנים, הזמנתם הפעלה איכותית, סגרתם תאריך, בחרתם נושא,
פרסים ועכשיו זמן האוכל.
ישנם סוגי מזון רבים ומגוונים שאפשר להציע לילדים במהלך הפעלה, החל מהאוכל המסורתי בימי הולדת, פיתות עם חומוס/שוקולד/גבינה, דרך פלאפל, בורקסים ונקניקיות עד ג’חנונים וסושי. השאלה היא מה מומלץ, ממה להתרחק ומה אפשר לנסות.
ראשית יש לזכור כי מדובר בילדים שמגיעים בד”כ לשעתיים, הם לא צריכים לאכול כל כך הרבה במהלך יום ההולדת, מה גם שמומלץ לא להאביס עליהם כמויות ומגוון נרחב מאוד.
שנית, אופי ההגשה גם חשוב מאוד להצלחת ההפעלה. מומלץ כי האוכל יחולק בזמן מסוים במהלך ההפעלה ולא כבופה שהילדים ילכו אליו במהלך כל יום ההולדת. לרב כשמגיע מפעיל הוא עושה הפסקת אוכל.

המאכלים שתמיד יעבדו ברב קבוצות הגיל והילדים הם הפיתות והפיצות.
במידה וחשקה נפשכם בבשרי, נקניקיות בלחמנייה זה מצוין אך יש להקפיד לתת אותן החל מגיל 5 ( מחשש לחנק בגילאים הנמוכים ). שימו לב אם יש בקבוצה ילדים ששומרים על בשר וחלב יתכן ולא יוכלו לאכול אח”כ ממתקים או עוגה. מומלץ להסתובב עם בקבוק קטשופ ולא להכניס מראש כיוון שיש הרבה ילדים שרחמנא ליצלן אינם אוהבים את האדום הזה.

בורקסים, משה בתיבה, פלאפל, ג’חנון, המבורגר, ירקות ופירות חתוכים, יעבדו מצוין אם הילד שלכם מאוד אוהב את המאכל שתבחרו וידביק באהבה הזו את החוגגים הנוספים.
את הסושי תשאירו לארוחה המשפחתית…

לגבי הממתקים, מומלץ לילדים עד גיל 8 להכין צלחות/שקיות אישיות כיוון שלפעמים ישנם ילדים שקשה להם לעמוד בפיתוי. הם לוקחים את כל הממתקים השווים שקניתם ולא משאירים לשאר הילדים. בכל אופן לא להגזים במבחר, שישה סוגים שונים של חטיפים. ארבעה מלוחים ושניים מתוקים יעשו עבודה נפלאה על שיני הקטנטנים.

הטרנד הבריאותי, זה נכון שחשוב לתת לילדים אוכל מזין יחד עם זאת יום הולדת נחגגת פעם בשנה ומותר להם לחרוג ממנהגכם שיאכלו בריא. הרי לא הייתם רוצים שלעולמי עד יזכרו לילד שלכם את עוגת החרובים עם פצפוצי הצימוקים ועיטורי הזנגביל.
בתאבון ובשמחות…

Share Social

About the Author: נורית גאון
נורית גאון, למדה חינוך, עבדה בהטמעת מערכות מידע. החליטה שהחיים קצרים בשביל לבזבז אותם על שטויות. הקימה את פינקי פו בשנת 2006 . נשוא לירדן ומאז הקמת פינקי פו הצטרפו למשפחתם יואב, שירה ואופיר. גרה במושב אביחיל ומשמשת כחברת ועד פעילה. מתנדבת בעמותת יונסטרים המעודדת יזמות בבני נוער. מנהלת מעגל עיסקי בהתנדבות המעודד נשים לנהל עסקים.