חוגגים בשניים?- דברים שחשוב לדעת
  • 0 comments

הגיעה העת לחגוג יום הולדת, חשבתם לערוך את החגיגה עם עוד חבר או חברה? יש הרבה מן החיובי כאשר חוגגים יחדיו. חיסכון כספי, הילדים לומדים לחלוק תשומת לב, הארגון נחלק בין שתי משפחות וישנן עוד סיבות טובות. יחד עם זאת, אם לא חושבים על הפרטים הקטנים, חגיגה שכזאת יכולה להפוך למפח נפש…

נורית, הפיה הראשית בפינקי פו משתפת אתכם מניסיונה הרב בימי הולדת ויותר חשוב מזה, מניסיונה בתור תאומה שחגגה כמעט את כל ימי ההולדת שלה יחד עם אחותה התאומה.

ישנם מספר כללים חשובים להצלחת ארוע למספר ילדים יחדיו. הראשון והחשוב ביותר, בדקו עם החוגגים אם הם מעוניינים לחגוג יחד, האם החגיגה מתאימה להם. חישבו האם נכון לשני הילדים לחגוג יחדיו. לדוגמא, אם אחד מהילדים מאוד דומיננטי, האם זה יכול לבוא על “חשבון” הילד השני.

בדקו גם אתם, ההורים, אם מתאים לכם לחגוג עם המשפחה הנוספת. לפעמים חילוקי דעות וגישות שונות יכולות לגרום להמון מתחים מיותרים ולהוציא את כל הכיף מהעניין.

הקפידו על הכלל “הכל שווה ואין תחרות”- אל תגרמו לאחד הילדים להרגיש שהוא פחות “שווה” שהעוגות יהיו שוות במראה וברמתן. כיסאות יום ההולדת זהים. הסלים בהם שמים את המתנות נראים אותו הדבר.

שוחחו עם הילדים על יום ההולדת, האם יש להם בקשות מיוחדות. תחשבו מראש על המקומות בהם החגיגה יחד יכולה להוות חוסר שביעות רצון וקינאה ונטרלו אותם.
לדוגמא, טקס יום ההולדת, האם מרימים את שני הילדים יחד, או אחד אחרי השני? המלצה אישית שלי, כל אחד בתורו- אתם לא באמת רוצים לתת לילד שלכם להיבחר ושבטעות יהיו יותר ילדים בכיסא השני…

עוגה אחת או שתיים? המלצה אישית שלי, עוגה אחת גדולה, עם מקום לנרות לכל אחד מהם, בינינו, אין סיבה להכין שתי עוגות, גם ככה הילדים לא מסיימים תבנית עוגה אחת, אז שתיים????

מפעיל מקצועי ידע לחלוק את תשומת הלב בין החוגגים, הקפידו שבכל פעם יקרא לילד אחר ראשון, הקפידו שבבחירת הילדים למשימות ילדי יום ההולדת יבחרו לסרוגין ראשון ושני.

לא לשכוח, המטרה היא שהילדים יהנו, ישמחו ותהיה להם תחושת ערך מיום ההולדת. לאורך יום ההולדת הסתכלו עליהם, תתמוגגו, תמחאו כפיים ותצטלמו יחד.

רק שמחות

Share Social

About the Author: נורית גאון
נורית גאון, למדה חינוך, עבדה בהטמעת מערכות מידע. החליטה שהחיים קצרים בשביל לבזבז אותם על שטויות. הקימה את פינקי פו בשנת 2006 . נשוא לירדן ומאז הקמת פינקי פו הצטרפו למשפחתם יואב, שירה ואופיר. גרה במושב אביחיל ומשמשת כחברת ועד פעילה. מתנדבת בעמותת יונסטרים המעודדת יזמות בבני נוער. מנהלת מעגל עיסקי בהתנדבות המעודד נשים לנהל עסקים.